Dijital Reklamcılık

Tecrübe ve sertifikalar ile gücümüze güç kattık sizlerle hızlı bir yolda ilerlemekten mutluyuz.

Dijital Reklamcılık

Dijital Reklamcılık Nedir?

Günümüz internet teknolojilerinin geldiği son nokta da dikkate alınarak insanların en çok bulundukları dijital platformlar üzerinde markanızın ya da ürünlerinizin reklam edilmesi işlemine verilmektedir. Bildiğiniz gibi sosyal medya siteleri artık reklamcılık açısından son derece önem arz eden bir imkan olarak da ön plana çıktı diyebiliriz.

Dijital reklam mecraları içerisinde bir inceleme yaptığımız zaman sosyal medya siteleri, kaliteli web siteleri, haber siteleri, Google arama motoru başta olmak üzere insanların yoğunlukla kullanmakta olduğu dijital mecralarda reklam yayınlanması işlemine verilen isimdir. Bilgisayar sistemlerinin gelişimine yönelik olarak sürekli büyüyen bir sektör haline gelmiş ve ajanslar tarafından yürütülen bir işlem olmuştur.

Facebook, Instagram, Youtube ve Google gibi mecraların marka değerini yükselttiği ve insanların markaları çok daha hızlı bir şekilde tanımaya başladığı rakamlar ile kanıtlanmış olan önemli bir gerçek. Peki sizler internet ortamında gördüğünüz reklamlara ne kadar tıklıyor, markaları ne kadar araştırıyorsunuz?

Dijital Reklamcılık Ne İşe Yarar?

Dijital reklamlar, özellikle ve özellikle online ortamda yapılan reklam modelidir. Sosyal medya siteleri, haber siteleri, arama motorları ya da Youtube gibi mecralarda yapılan reklamcılık modelidir. Peki size olan faydalarını birkaç madde ile daha yakından inceleyecek olursak;

1-  Markanız ya da ürününüz çok daha kısa zaman içerisinde çok daha geniş kitlelere ulaşır.

2- Reklam bütçelerinizi geleneksel reklam türlerine göre daha verimli kullanırsınız.

3- Sürece tamamen hakimsinizdir ve özellikle kendi hitap etmek istediğiniz kitleye erişebilirsiniz.

4- Zamandan ve maddiyattan çok daha ciddi bir şekilde tasarruf edersiniz.

5- Dijital reklam ajanslarından yardım alarak sürece profesyonel bir giriş yapabilirsiniz.

6- Yüksek verimlilik dijital reklamlarda esastır. Dilerseniz reklamlardan verim almazsanız anında noktalayabilir ve buna göre ücret ödersiniz.